RSS

Salihi në Dinamo Kiev?

14 Qer

Dinamo e Kievit, një nga klubet më të mëdha të Lindjes, i ka bërë një ofertë Rapidit të Vjenës për të marrë sulmuesin shqiptar Hamdi Salihi.

Klubi ukrainas kërkon një zëvendës të Andrey Shevchenko, që duket se do të luajë sezonin e tij të fundit. Sheva gjithsesi ka kaluar disa probleme dëmtimesh dhe drejtuesit kërkojnë të kenë një futbollist në gjendje ta zëvendësojë.

Për Salihin bëhet fjalë për një ofertë nga ato që janë tepër të vështira të refuzohen, duke qenë se Dinamo e Kievit është një nga klubet më të mëdhenj të Evropës Lindore dhe pjesëmarrëse e rregullt në Champions League. Sulmuesi shkodran ka edhe një vit kontratë në Vjenë, por herë pas here ai ka shprehur dëshirën për t’u larguar në një klub më të madh. /LajmeSporti.Tk/

Advertisements
 
Lini një koment

Postuar nga më Qershor 14, 2011 te Liga te tjera

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: