RSS

Ujkani dhe Novara në Serinë A

13 Qer

Tashmë gjithçka është vendosur nga fitorja e skuadrës së Ujakanit, Novara e cila ka mposhtur mer rezultatin 2-0 Padova-n në finalen e Play Off-it e cila ishte e vlefshme për tu futur në Serinë A.

Tashmë Ujkani i bashkohet disa lojtarëve të tjerë shqiptarë siç janë: Bogdani dhe Behramit. Por e ardhmja e tij tek Novara nuk është e sigurt pasi ai kërkohet nga disa skuadra të ndryshme italiane.

Njëra prej tyre është Sampdoria e cila ndodhet në Serinë B, por ai mbetet lojtar i Palermos dhe Novarës, që zotërojnë nga 50% të kartonit. LajmeSportii.Tk

Advertisements
 
Lini një koment

Postuar nga më Qershor 13, 2011 te Uncategorized

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: