RSS

CR7 te City për 400 mijë funte në javë?

12 Qer

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është i gatshëm të pranojë një kalim te Manchester City në rast se sheikët i ofrojnë kontratë të vlefshme prej 400 mijë funtesh në javë.

Sunday Mirror shkruan se superylli portugez është duke u thënë miqve se po kërkohet nga Sheikh Al-Mansour i Manchester City. Ronaldo u ka thënë njerëzve të tij të afërt që dikush prej familjes së sheikëve ka kontaktuar me të joformalisht duke i ofruar një kontratë marramendëse.City tashmë ka mohuar spekulimet, por Ronaldo besohet të ketë hartuar një listë të kërkesave të tij, të cilat janë:

1. Pagë prej 400 mijë funtesh në javë.

2. Fanellën me numër 7. dhe shiritin e kapiteni

3. Garanci se ai gjithmonë do të jetë lojtari më i paguar në klub.

26 vjeçari u ka thënë po ashtu të afërmve të sheikut se ata duhet të bëjnë gati pothuajse 80 milionë funte për ta transferuar, ashtu si bëri Reali kur e mori atë nga Manchester United. Dhe Ronaldo beson se City do ta paguante atë 350 mijë funte në javë, por ai kërkon 400 mijë funte në javë, gjithnjë sipas burimeve./Lajmesporti.tk/

Advertisements
 
Lini një koment

Postuar nga më Qershor 12, 2011 te Uncategorized

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: