RSS

“DJAJTË” DHE VILLA KËRKOJNË SHAQIRIN

07 Qer

Skuadrat angleze Manchester United e Aston Villa kanë shprehur interesim për mesfushorin kosovar të Baselit, Xherdan Shaqiri, njoftojnë mediumet angleze të dielën.

Trajneri i Menjus, Alex Ferguson, është i gatshëm të ofrojë dhjetë milionë funte për transferimin e Shaqirit 19-vjeçar. Ai e sheh kosovarin si zëvendësim për Luis Nanin, i cili pritet të largohet gjatë kësaj vere nga “Old Trafford”. Edhe Aston Villa e do Shaqirin, që e sheh si zëvendësues të Ashley Youngut. Shaqiri ka kontratë me Baselin deri në vitin 2015, kurse në edicionin e fundit fitoi titullin e kampionit të Zvicrës. Ai kërkohet edhe nga skuadrat e tjera si Juventus, Milan, Liverpool, Inter, Bayern Munchen, Hamburg e Wolfsburg.

 

Advertisements
 
Lini një koment

Postuar nga më Qershor 7, 2011 te Uncategorized

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: