RSS

Rooney: Messi-Xavi-Iniesta janë të paarritshëm

05 Qer

Wayne Rooney, sulmuesi i Manchester United dhe i kombëtares Angleze, theksoi se tre lojtarët e Barcelonës, Lionel Messi, Xavi Hernandez dhe Andres Iniesta, luajnë futboll në mënyrë perfekte.

Edhe pse anglezi është i trishtuar për humbjen e skuadrës së tij 3-1 ndaj katalanasve në finalen e Ligës së Kampioneve, ka vetëm fjalë të mira për treshen shtatshkurtër.

“Messi është lojtari më i mirë që kam parë ndonjëherë në historinë e futbollit. Gjërat që ka bërë këto 3 vitet e fundit janë të pabesueshme dhe vështirë se mund t′i shohim sërish”, tha Rooney për The Sun

Advertisements
 
Lini një koment

Postuar nga më Qershor 5, 2011 te Uncategorized

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: