RSS

Blatter rizgjidhet president i FIFA-s

03 Qer

Joseph Blatter është rizgjedhur president i FIFA-s.

Zicerani 75-vjeçar, i cili ishte kandidati i vetëm për këtë post, është konfirmuar për mandatin e tij të katërt me 186 vota.

Blatter është president i organizmit më të lartë të futbollit botëror që nga qershori i vitit 1998.

“Sot ka ndodhur diçka e mrekullueshme. Jam i nderuar dhe shumë i emocionuar. Jam i lumtur sepse arritëm të rigjenim solidaritetin dhe unitetin në botën e futbollit”, komentoi Blatter pak minuta pas rizgjedhjes si president i FIFA-s.

/lajmesporti.tk/

Advertisements
 
Lini një koment

Postuar nga më Qershor 3, 2011 te Uncategorized

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: