RSS

Shevchenko të pensionohet pas Euro 2012

31 Maj

Ylli i Dynamo Kyiv, Andriy Shevchenko thotë se ai do të tërhiqet nga futbolli në fund të Kampionatit Europian këtë verë.

Ish-sulmuesi i Chelseat dhe AC Milan ka qenë një futbollist profesional që nga viti 1994 dhe ditët e tij të fundit do t’i zhvilloj në Euro 2012 në vendlindjen e tij, Ukrainë.

“Kam vendosur të tërhiqem saktë pas Euro 2012. Ky është vendimi im përfundimtar”,deklaroi Shevchenko.

“Ne do të japim të gjithë më të mirën në shtëpinë tonë në Kampionin Europian dhe besoj se mund t’i sfidojmë favoritët kryesorë në luftë për titull nëse fati është në anën tonë”.

Advertisements
 
Lini një koment

Postuar nga më Maj 31, 2011 te Uncategorized

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: