RSS

Lorik Cana Lojtar i Lazio

28 Maj

Mesfushori kosovar dhe i Kombëtares së Shqipërisë, aktualisht lojtar i Galatasarayt të Turqisë, në edicionin e ardhshëm të garave do të mbrojë ngjyrat e ekipit Lazio nga Roma, ekip ky ku dikur ka luajtur edhe Valon Behrami, para se të kalonte në West Ham. Gjithashtu, në ekipin e romakëve gjendet edhe Igli Tare, i cili pas braktisjes së futbollit aty punon së drejtor sportiv. Lajmi për këtë kalim është bërë i ditur nga mediet turke, sipas të cilave romakët dhe stambollasit janë marrë vesh për transferin e tij.

Siç dihet Lazio ka qenë i gatshëm të ofrojë deri në 6 milionë euro për Canën, por kosovari nuk ka qenë i kënaqur me pagën vjetore të ofruar nga Lazio, pasi ajo ka qenë goxha më e vogël se paga në Galatasaray.

Me siguri se detajet e marrëveshjes do të bëhen të njohura gjatë ditëve të ardhshme.

Advertisements
 
Lini një koment

Postuar nga më Maj 28, 2011 te Uncategorized

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: